Gabinet Optometrycznej Terapii Wzrokowej
Specjalne ćwiczenia dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjenta.
Terapia Widzenia rozpoczyna się szczegółową diagnostyką optometrczyną, gdzie specjalista określa typ i rodzaj zaburzenia, oraz rokowania co do skuteczności terapii. Następnie specjalista ustala plan terapii.
Zestawy ćwiczeń wzrokowych dostosowane są do potrzeb i wymagań pacjentów. Ćwiczenia są przeprowadzane w Gabinecie Optometrycznym, wyposażonym w specjalistyczny sprzęt do terapii widzenia i pod okiem doświadczonego terapeuty. Część ćwiczeń pacjent systematycznie wykonuje w domu według zaleceń.
Terapia Widzenia kierowana jest dla osób w każdym wieku, ale najlepsze rokowanie mają osoby młode - szczególnie dzieci, ponieważ ich układ wzrokowy najszybciej poddaje się zabiegom terapeutcznym.
Terapia Widzenia trwa od kilku tygodni, a w trudnych, złożonych przypadkach nawet do kilku lat.
Do Terapii Widzenia kwalifikują się osoby z:
- zaburzeniami akomodacji i konwergencji, gdy: oko ma problemy z dostosowaniem się do odległości oglądanego obrazu, traci ostrość podczas przenoszenia wzroku na cele znajdujące się w różnych odległościach,
- osoby z zezami - ukrytymi, stałymi, czasowymi,
- z zaburzeniami mięśni zewnątrzgałkowych oraz dla osób, które odczuwają podczas pracy wzrokowej bóle oczu i głowy, senność, pieczenie oczu, zawroty głowy, ogólne zaburzenie widzenia, dwojenie, problemy z widzeniem przestrzennym.
Optometryczna terapia widzenia ma na celu usprawnienie narządu wzroku, wzmocnienie mięśni poruszających gałką oczną. Wpływa na prawidłowe ustawienie oczu podczas patrzenia na przedmioty znajdujące się w różnych odległościach. Koryguje zeza lub przygotowuje do zabiegów operacyjnych, jeśli wada jest niemożliwa do skorygowania drogą terapii. Wzmacnia akomodację. Usprawnia widzenie przestrzenne i postrzeganie głębi.
Zapraszamy