Optometryczna Terapia Wzrokowa

art11.jpg
Gabinet Optometrycznej Terapii Wzrokowej

Gabinet Optometrycznej Terapii Wzrokowej

Terapia Widzenia jest dyscypliną optometrii - zajmuje się rehabilitacją wzroku - treningiem wzrokowo - motorycznym opartym na założeniach optometrii behawioralnej,  ma na celu korygowanie niektórych wad wzroku, tj. niedowidzenie, zezy, problemy widzenia obuocznego. Jest to trening oczu - usprawniający narząd wzroku oraz mózg.

Specjalne ćwiczenia dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Terapia Widzenia rozpoczyna się szczegółową diagnostyką optometrczyną, gdzie specjalista określa typ i rodzaj zaburzenia, oraz rokowania co do skuteczności terapii. Następnie specjalista ustala plan terapii.

Zestawy ćwiczeń wzrokowych dostosowane są do potrzeb i wymagań pacjentów. Ćwiczenia są przeprowadzane w Gabinecie Optometrycznym, wyposażonym w specjalistyczny sprzęt do terapii widzenia i pod okiem doświadczonego terapeuty. Część ćwiczeń pacjent systematycznie wykonuje w domu według zaleceń.

Terapia Widzenia kierowana jest dla osób w każdym wieku, ale najlepsze rokowanie mają osoby młode - szczególnie dzieci, ponieważ ich układ wzrokowy najszybciej poddaje się zabiegom terapeutcznym.

Terapia Widzenia trwa od kilku tygodni, a w trudnych, złożonych przypadkach nawet do kilku lat.

Do Terapii Widzenia kwalifikują się osoby z:

  • zaburzeniami akomodacji i konwergencji, gdy: oko ma problemy z dostosowaniem się do odległości oglądanego obrazu, traci ostrość podczas przenoszenia wzroku na cele znajdujące się w różnych odległościach,
  • osoby z zezami - ukrytymi, stałymi, czasowymi,
  • z zaburzeniami mięśni zewnątrzgałkowych oraz dla osób, które odczuwają podczas pracy wzrokowej bóle oczu i głowy, senność, pieczenie oczu, zawroty głowy, ogólne zaburzenie widzenia, dwojenie, problemy z widzeniem przestrzennym.

Optometryczna terapia widzenia ma na celu usprawnienie narządu wzroku, wzmocnienie mięśni poruszających gałką oczną. Wpływa na prawidłowe ustawienie oczu podczas patrzenia na przedmioty znajdujące się w różnych odległościach. Koryguje zeza lub przygotowuje do zabiegów operacyjnych, jeśli wada jest niemożliwa do skorygowania drogą terapii. Wzmacnia akomodację. Usprawnia widzenie przestrzenne i postrzeganie głębi.

Zapraszamy

Kontakt

Gabinet Optometrii i Terapii Wzrokowej znajduje sie w budynku
Centrum Medycznego Promedica II pietro.
ul. Zenitowa 5, pok. 303
35-301 Rzeszów
kom. 692 440 836
biuro@optometrysta.rzeszow.pl
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com
Copyright © 2024 AB Optometrysta. All Rights Reserved. Created by NETpo.